AJÁNLÓ
 
05:00
2014. 07. 02.
A gipszkarton gyakran használt és könnyen kezelhető építési alapanyag. Felújítási munkákhoz,...
A bejegyzés folyatódik
 
05:00
2014. 07. 02.
Olyan lakóhelyiségekben, ahol számottevő szabad falfelület van, számtalan módon lehet érdekessé...
A bejegyzés folyatódik
 
05:00
2014. 07. 02.
Igaz ugyan, hogy most a minimál stílusú bútorok a divatosak, ám akinek ezek túl ridegnek tűnnek,...
A bejegyzés folyatódik
 
05:00
2014. 07. 02.
A lakóhelyiségek falait még nem is olyan régen különféle költséges gipszstukkókkal lehetett...
A bejegyzés folyatódik
 
05:00
2014. 07. 02.
Az autók utasterének burkolatát egyre inkább speciális textilanyag és egyre több műanyag...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kiemelő hátfalak lapos tévékhez

A televízió tagadhatatlanul része az életünknek és szinte minden otthonban a fő helyet foglalja el. A lapos LCD- és LED-televíziók egyre rohamosabb elterjedésével pedig a lakószobákban elfoglalt helyük is változóban van. Nem ritka a falon "képként" elhelyezett készülék, de a fontosságát egyéb módon is hangsúlyosabbá lehet tenni.

E célt szolgálják a különböző megoldású háttérfalak. Az eltérő színűre festett fal is lehet kiemelő hatású, ami főként kis alapterületű szobákban előnyös. Ilyen esetekben az egész falat célszerű a többi falfelülettől eltérő, lehetőleg sötétebb tónusúra festeni, a készüléket pedig faliállványra szerelve kell felerősíteni mégpedig szemmagasságba. Nagyobb képernyős készülékeknél és főként nagy belmagasságú szobákban azonban elég a kiszemelt fal egy részét eltérő színűre festeni a készülék kiemelése céljából alá még elfér egy alacsony, szekrényes bútordarab is, amin egyéb készülékek, vagy hangsugárzók is elhelyezhetők.

A nagy képernyőjű készülékeket nem szükséges a falra erősíteni, ha az alsó szekrényes búrtor darab mögé olyan háttérpanel kerül, ami elbír egy méretes és vastagabb polcot is. Ebben esetben a készülék a saját lábára állítva a polcra kerül, alá pedig ugyancsak lapos, tárolásra alkalmas bútordarab kerülhet. A háttérpanel anyaga vastagabb bútorpanel, amit a falhoz kb. 40-50 mm-es távtartó betétekkel célszerű felerősíteni. Ez lehetőséget ad a LED-szalagos visszafogott háttérvilágítás kiépítésére is. A háttérpanel felülete lehetőleg igazodjon az alá elhelyezendő bútordarabéhoz és az alja annak felső síkjáig érjen. A testes polc akár túl is érhet a háttérpanelen, ami még érdekesebbé teszi az együttest.

Bútor jellegűnek tekinthető az a megoldás is, amikor a háttérfal az alsó szekrénynek mintegy a meghosszabbított hátfalának látszik. A hátfalat ilyen esetben is a falra kell erősíteni, anyaga pedig lehetőleg a szekrényével azonos borítású legyen és annak a fedőlapjára érjen az alja. A hátfal vastagsága legalább a szekrény fedőlapjának a vastagságával azonos legyen, amit élfóliával borított vakkerettel lehet megoldani. A nagy képernyőjű készüléket ebben az esetben a hátfalra erősített konzol tarthatja, így olyan hatást kelt, mint egy fali kép, amelynek a szekrény fölé nyúló hátfal adja a kiemelt hátteret. Az esti megvilágítást akár egy dimmelhető, azaz szabályozható fényű állólámpa is adhatja.

A minimál stílusú, alacsony bútordarabokból álló berendezéshez is kialakítható egy nagyobb méretű és a bútor frontlapjával azonos színű magas hátfal, amelyre rejtett konzolokkal felerősített polcai mellé lehet elhelyezni a lapos képernyős készüléket. Így olyan hatást kelt, mintha falikép lenne, ami a berendezésnek a része, pontosabban a dísze. Ilyen megoldásoknál a készüléket mindig a hátfalra szerelhető állványra kell erősíteni s a háttérvilágítás a készülék mögé erősített LED-szalagokkal egyszerűen megoldható.

Az ilyen és hasonló megoldásoknál az a lényeg, hogy kellően illeszkedjen a szoba berendezéséhez és a megoldása eléggé eltérő legyen a megszokott sztereotípiáktól.

Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek