AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 09. 19.
Tekintve, hogy majdnem minden marad a régiben és a Furdancs dübörög tovább, nem szeretnénk bő...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 09. 19.
A csavarok a legelterjedtebb gépelemek. Felhasználásuk szerint vannak rögzítő csavarok...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 09. 19.
A játékkatonákat mindenki szereti, mert a kézbe fogható maketteknek van egyfajta, gyermekkorba...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 09. 19.
Az átlagnál több olvasói reakciót kapunk az elektromos szerszámok bemutatására válaszul,...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 09. 19.
Néha-néha még be kell gyújtani, de már látjuk a fűtési szezon végét. Nem hagyjuk...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Napi tipp: vasalók

kk.jpg Három vasalótípust ismerünk; egyszerű száraz vasalót, gőzvasalót, valamint permetezővel és gőzölővel kombinált vasalót. A villanyvasalókba hőszabályozót építenek. A hőszabályozó tárcsán megadják, hogy melyik anyagot milyen hőmérsékleten kell vasalni, vagy pontok utalnak a kezelési címke megfelelő utasításaira. A régebbi típusokon a hőfokozatokat számok jelzik: 1 = hideg, 2 - meleg, 3 = forró, 4 = nagyon forró.

A gőzvasalókon általában csak egyetlen hőfokozat van. A csak hidegen vasalható anyagok nem vasalhatok gőzvasalóval. A gőzvasalóban víztartály van, és vasalás közben a hő hatására az anyagra kerülő nedvesség gőzzé alakul. A gőzvasalókat víz nélkül, száraz vasalóként is használhatjuk. Gőzpermetező vasaló: elvileg a gőzvasalóhoz hasonlóan működik. Gombnyomásra gőzsugarat lövell az anyagra és benedvesíti. Megkönnyíti a könnyen gyűrődő anyagok, mint pl. a lenvászon vasalását.

Image17.jpg

A vasaló gondozása

A vasaló lapjára került foltokat dörzsöljük le finom, fémszálas dörzsszivaccsal, ha a vasaló kihűlt. Ha a desztillált víz elfogyott, a hűtőszekrényben vagy a mélyhűtőben leolvadt vizet beletölthetjük. Ne használjunk csapvizet, ha a vasalót kizárólag desztillált vízhez tervezték. Ha a gőzvasalót vízgőzzel üzemeltetjük, úgy ügyeljünk arra, hogy a kapcsoló megfelelő irányban álljon. A vasaló külsejét és talpát szivaccsal és mosószeres vízzel töröljük le. Semmilyen súroló-szert ne használjunk. A vasalótalp szennyeződését és ragacsos tapintását a túl forrón vasalt műszálas anyagok olvadása okozza. A vasalótalp tisztítása: a forró vasat dörzsöljük egy durva szövésű, nedves kendőhöz, amit jó szorosan a vasalódeszkára feszítünk.

A vasalózsinórt ne tekerjük a forró vasaló köré, mert megolvad. A repedezett zsinórt azonnal cseréljük ki. A vasalás félbeszakítása esetén (pl. ha telefonhoz hívnak) feltétlenül kapcsoljuk ki a vasalót. Sohase öntsünk vizei a gőzvasalóba, ha áram alatt van, mert fennáll az áramütés veszélye.

© Nagy háztartáskönyv

 

Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is. 
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek