AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 11. 17.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 17.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 17.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 17.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 17.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Napi tipp: akadozó ajtók

Image2_3.jpg

Ha az ajtó túl feszes a vasalásnál, minden bizonnyal túl sok festék került rá. Kaparjuk le és fessük újra. Ha a keretnél feszes, a vasalásnál a fából a fölösleget egy vésővel távolítsuk el.  Ha az ajtó karcolja a padlót nyitáskor és záráskor, csúsztassunk egy csiszolópapírt alá, így nyitogassuk néhányszor, amíg könnyen nem kezd járni. Ha valósággal rátapad a padlóra, emeljük le és annyit gyaluljunk le az aljából, amennyit szükséges.

Szoruló zár
Szoruló, beragadó zárat vagy úgy javíthatunk, hogy megolajozzuk, s néhányszor, erőteljesen elfordítjuk benne a kulcsot, vagy úgy, hogy egy kevés porított grafitot dörzsölünk a kulcsra, s így próbáljuk használni. Ha laza az ajtó vasalása, húzzuk meg a csavarokat. Ha nyikorog az ajtó, olajozzuk meg a vasalásokat. A külső vasalásokat olaj helyett inkább kenőzsírral kenjük be.

Hol szorul az ajtó? Az ajtónyílásba tegyünk egy darab indigót, s az a szoruló részen nyomot hagyva eligazít.

Megvetemedett vagy „összement" ajtó
Ha a zár nyelve nem illeszkedik a zárba: Zárjuk be az ajtót és mérjük meg a keret és az ajtó közötti rést. Csavarozzuk le a zárlemezt az ajtófélfáról és a lemért távolsággal hozzuk előbbre. Az új mélyedést vésővel véssük ki. A régi csavarhelyet fagittel töltsük ki.

Ha a fémkeret megrozsdásodott, a rozsdát, piszkot vagy a zsírt drótkefével ledörzsöljük, utána pedig lecsiszoljuk. Rozsdavédő alapozóval bekenjük. A széleket kétszer húzzuk át, mivel ezeken a helyeken a festék könnyen szétfolyik, s a keret itt van kitéve a legerősebb ütéseknek. Az alapozó tökéletes száradása után a mázolást műgyanta-lakkfestékkel fejezzük be.
Vannak olyan ablakok, melyek párkánya alatt vékony kis vágat fut, ami megakadályozza, hogy az esővíz az ablakkeretre folyjon. Csavarhúzó segítségével tartsuk tisztán!

© Nagy háztartáskönyv


  Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.

 



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek