AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 12. 04.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 04.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 04.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 04.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 04.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Image8_3.jpg

A felszálló nedvességet a földszinten vízszintes „áradásvonalak" jelzik, melyek időről időre változnak. A falakat ugyanúgy vizsgáljuk meg, mint ahogyan azt a fentiekben ismertettük.  Ellenőrizzük, hogy a falakat alászigetelték-e. Ez a réteg ugyanis meggátolja, hogy a nedvesség az alapfalakból feljebb szivárogjon. Ilyen szigetelőréteget - PVC-fóliából vagy kátránypapírból - utólag is be lehet építeni. Ehhez szakembert hívjunk, mert a szigeteléshez az alapfalat el kell fűrészelni.

Az alapfalakon kívül gyakran látható a bitumen-burkolat fekete vonala. Ha ilyen réteg nincs a házunkon, a vakolat megóvása érdekében feltétlen szigeteltessünk. Ha van nedvességzáró réteg, akkor időnként vizsgáljuk meg, hogy a szigetelés mindenütt sértetlen-e. Ha a terepfelszín magasabb, mint a szigetelőréteg, a fal benedvesedhet. Ebben az esetben a földet el kell hordani, legalább 15 cm-re a szigetelőréteg alá. A vízelvezető csöveket mindig rögzítsük a falhoz.

Páralecsapódás
Páralecsapódás jele a nedves fal és a párás ablak. A páralecsapódást megakadályozhatjuk, ha az ablakokat jól leszigeteljük, a helyiséget pedig rendszeresen és megfelelően szellőztetjük. Megoldást jelenthet a szigetelt tapéta és a dupla ablak. Ott, ahol nagyobb mennyiségű gőz keletkezik, szereljünk fel ventillátort vagy elszívót.

© Nagy háztartáskönyv

 

  Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.

 



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek