Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

porc.jpg

Hogyan javítsuk meg a törött porcelánt?
Az egyes darabokat összeragasztás előtt állítsuk össze, hogy lássuk, minden darab megvan-e. Az összeillesztendő darab széleit kenjük be ragasztóval és nyomjuk össze. Ragasztószalaggal rögzítsük a friss ragasztást, s csak száradás után vegyük le. A következő darabot mindig azután ragasszuk, miután az előző megszáradt és a felesleges ragasztói az illesztésről letöröltük.

Vízvezeték-szerelvények

cimlap.jpg

Hasznos kiadványt mutatunk be mikor, egy teljes fejezetet idézünk Jakub Vrána Vízszerelés című könyvéből. A teljes könyv részletezi a csatornázás és a vízvezeték-rendszer tervezésének alapvető lépéseit, tájékoztat a leggyakrabban használt csövekről, vezetékekről és egyéb szerelvényekről. Tárgyalja a vízvezeték csatlakoztatását a közüzemi vízhálózathoz, de megoldást mutat a saját vízforrásból való víznyerésre is. Ha tetszett, a könyvet megrendelheti a kiadónál.

Ajándéktippek karácsonyra

Folytatjuk a csak hölgyeknek szóló tipphalmazunkat két nagy szerszámcsoport, a fűrészelés és csiszolás gépeinek ajánlását. Mindkettő változatos lehetőségeket kínál a megmunkálás módszereiben, ezért egy kis barkácsműhely sosem teljes nélkülük. Mindig okozhat kellemes meglepetést egy eddig hiányzó gép a fa alatt.

furtipp2.jpg

Ha egy ajándék barkácsgép megvásárlásán töri a fejét, kedves asszonyom, a döntés előtt tartson szemlét a műhelyben vagy szerszámos ládában. Szűrje ki a meglévő gépeket és már lehet is válogatni a következő (fontossági sorrendbe sorolt) listáról. Fontos: Nem a fotókon látható konkrét gyártmányokat, márkatípusokat ajánlom figyelmükbe, hanem a gépkategóriát, melynek példányai a gyártótól függetlenül eléggé hasonlítanak egymásra.

Napi tipp: csőtörés

Image3.jpg

Mit tegyünk egy hirtelen csőtöréskor?
Kapcsoljuk ki az áramot, ha a víz elektromos vezetékek közelébe ér. Mivel a víz vezetheti az áramot, fennáll az áramütés veszélye. Lehetőleg gyorsan töröljük fel a vizet, és szüntessük meg a vízfolyást. Az áramot csak akkor kapcsoljuk be újra, ha megbizonyosodtunk, hogy a vezeték száraz, különben a kapcsoló érintése életveszélyes.

Rengeteg hőszigeteléssel foglalkozó posztunk jelent meg ebben az évben. Sok mindent megtudhattatok a témával kapcsolatban, de előfordulhat, hogy maradtak bennetek kérdések, melyekre nem kaptatok választ. A szakértelemnél olykor erősebb a szájhagyomány, ezért az alábbiakban egyfajta tévhiteloszlatásra teszünk kísérletet.

cer.jpg

Ha kerámiát vagy üveget akarunk javíttatni, bizony kinyithatjuk a pénztárcánkat, ha egyáltalán találunk valakit, aki a javításokat elvégzi. Egy kevés tapasztalattal és önbizalommal azonban sok mindent saját magunk is elvégezhetünk. Az eltört porcelánt és üveget azonnal javítsuk meg, hogy ne sérüljenek tovább. A törési felületeket összeillesztés előtt tisztítsuk meg.

Mit hoz a január?

Azt már megszokhattuk, hogy a január általában mindenféle változásokat hoz az életünkbe. Az év első hónapjában szoktak életbe lépni a legkülönbözőbb új szabályozások, rendeletek is. Most sem lesz ez másképp, de ez nem feltétlenül baj. Mint már említettük korábban, 2015 január 1-jétől az eddigieknél sokkal szigorúbban kell szigetelnünk az uniós vagy központi forrásból épített, illetve felújított köz- és lakóépületeket. Ennek oka, hogy változik az épületek egyes szerkezeti elemeinek megengedett hőátbocsátására vonatkozó határértéke, az úgynevezett "U érték".

A karácsonyfatalpak titkos élete...

Bizony, közeleg az évi rendes faállítás ideje. Azoknak a száján, akik csak évente egyszer foglalkoznak ezzel, és évközben sem nagyon gyakorolnak, ilyenkor bizony kicsúszik egy-két ünnepietlen kifejezés. Pedig a fa felállítása nem ördöngősség...

Napi tipp: központi fűtés

fute.jpg

Évente egyszer szakemberrel mosassuk át a központifűtés-rendszert, hogy megszabaduljunk az esetleges rozsdától, amely károsítja a fűtőtesteket. Ha hosszabb ideig nem használtuk, engedjük le a fűtőtesteket, pl. a fűtési idény előtt (lásd alább). Ha fűtéskor a fűtőtest alul melegszik, de felül hideg, vagy állandó gurgulázó hangot ad, valószínűleg légbuborék van a rendszerben. Ebben az esetben is le kell engedni. Ha gyakran keletkezik légbuborék, szakemberrel nézessük meg.

LED szalagot mindenhová!

A bútorok (vitrinszekrények, könyvespolcok, stb.) rejtett megvilágítása mindig is különleges hatások elérésére volt alkalmas. Azonban korábban ehhez izzólámpákhoz való foglalatokat, vagy később fénycsőfoglalatokat kellett felszereljünk a szekrények, polcok mögé, amelyek méretük miatt minden esetben külön tervezést és előre gondolkozást igényeltek, ráadásul figyelni kellett arra is, hogy a fényüket megfelelő terelő és takaró elemekkel csak a kívánt irányban adják le. Szintén problémát okozhatott - különösen hagyományos izzólámpákat használva - a melegedés, tehát kellő légréseket és szellőzést is kellett biztosítsunk.

Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek