Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Image5.jpg

Számos lakáshoz viszonylag nagy hall tartozik, amelyben lakni is lehetne, ha nem kellene attól tartani, hogy bárki, aki éppen becsönget, közvetlenül a lakás közepébe toppan be. Ideális lenne tehát egy leválasztott kis előtér. Nemcsak számos régi épületben adódik hasonló probléma, de néha az újabban épült lakásokban is. A nagy helyiségek használata gyakran gondot okoz, mivel a családtagok lakásigényeit nem könnyű egy kalap alá hozni. Egyikük szívesen hallgatna zenét vagy tévézne, míg másikuk nyugalmat keresne vagy csendben szeretne olvasni, tanulni.

Image2_4.jpg

Ha az emeleti falakon nedves foltok jelennek meg, vizsgáljuk meg a tetőt. A vízfoltokat gyakran az ereszből csöpögő, vagy az azon túlfolyó víz okozza. Az ereszeket tartsuk tisztán, és a lyukakat bádogoztassuk be. Ha a földszinti falak nedvesednek, nézessük meg szakemberrel. Mikor a külső házfalat újra festetjük, a festés előtt használjunk a jobb szigeteléshez víztaszító szilikonos szigetelő folyadékot. Belső falak esetében a tapéta és a festék eltávolítása után szigeteljük le a falakat. Az új rétegeket csak ezután vigyük fel.

Ott hagytuk abba, hogy a hőszigetelő táblákat felragasztottuk a homlokzatra. A következő lépés a felületet becsiszolása. Erre azért van szükség, mert egy egész háznyi felületen nem lehet milliméter pontosan dolgozni - de az ilyen kis eltéréseket is észre fogjuk venni. Hogy ezt elkerüljük, a táblák illesztéseinél előforduló kisebb eltéréseket egy durva smirglivel le kell csiszolni. Ez a munkafázis nem hagyható el. A Grafit® Reflex használatánál a védő festéket is ilyenkor távolítjuk el.

Amennyiben új építésű, tiszta beton- és téglafalak hőszigetelése a feladat, úgy a ragasztás kellően rögzíti a hőszigetelő anyagot. Minden más esetben viszont további rögzítés szükséges (dübelezés), különösen régi épületek vakolt falai esetében. Négyzetméterenkén legalább 6, a falazat anyagának megfelelő, és a falazatban kellően tartó dübelt kell választani. Utóbbiba az is beletartozik, hogy a vázkerámia téglában a dübel helyét nem ütvefúróval fúrják ki, mert az ütő igénybevétel szétroncsolja a tégla vázát, és alaktalan, rögzítésre alkalmatlan üreg keletkezik a hőszigetelés mögött.

Napi tipp: képkeretek

Image3_2.jpg

A fakeretet áttörölhetjük mosószeres oldatba mártott tiszta kendővel, majd dörzsöljük be bútorfénnyel. Kevésbé értékes aranyozott keretet magunk is tisztíthatunk száraz oldószerrel. Ha terpentint vagy háztartási benzint használunk, azt előzőleg langyosítsuk meg oly módon, hogy az üveget meleg vízbe állítjuk.

A posztunk címe lehetett volna az is: 'A csomók alkonya'. Azt gondoljuk, nem csak a barkácsoló emberekre jellemző, hogy gyorsan, masszívan, de azért oldhatóan szeretnénk rögzíteni valamit. Ez lehet egy összetekert fülhallgató vagy laptoptöltő vezeték, egy kerti locsolócső vagy a kompresszor tömlője, de akár egy szerszám is, amit munka közben nem szeretnénk letenni a sárba.
GearTieFullColor.jpg

Napi tipp: falak

Image7_1.jpg

A falakon a legtöbb repedés azért keletkezik, mert a ház süllyed. Még a nagy lyukak és repedések is javíthatók fugázással. A fugamasszát egy tányéron kikeverjük, és spaklival jó bőven a repedésbe kenjük. A felesleget lekaparjuk. Száradás után a falat csiszolópapírral simára csiszoljuk. Csak annyi masszát keverjünk, amennyit néhány percen belül feldolgozunk, mivel gyorsan megköt.

Drótfonatos paplanok

A cím persze megtévesztő lehet, sok olvasó fejében talán elsőre nem is áll össze, miről is lehet szó... Steppelt paplant, tollal töltött paplant, műszállal töltött paplant, téli-nyári paplant persze már láttunk, de mi a fenének kellhet oda drótfonat?

hg.jpg

A zománc nagyon óvatos bánásmódot igényel. Fémalapon egymás fölé égetett üvegrétegekből áll, ezért nagyon törékeny. Az értékesebb tárgyak, ill. műtárgyak részben Európából, részben a Távol-Keletről származnak, s minél régebbiek, annál értékesebbek. A legértékesebb darabokat múzeumokban csodálhatjuk meg. Magántulajdonban rendszerint csak néhány kisebb ékszer található.

Gitár-ráncfelvarrás

Előrebocsátom, hogy nem egy professzionális hangszerről van szó. Egy igazán drága gitárnak hasonló módszerekkel ne essünk neki!

Jelen gitár inkább csak számomra képvisel értéket, mivel már 26 éve használom. Én még a néhai Skála áruházban lévő hangszerbizományiban vettem, ahova egy akkori zenésztársam adta be. Ő pedig a Curia utcai hangszerboltból szerezte be, szintén használtan, tehát a hangszer valódi korát nem lehet tudni. Egy Japán gyártmányú Stagg az alanya a mostani bejegyzésnek.

Az eredendő probléma, amiért belekezdtem a felújításba, a nyak sérülése volt. Egy korábbi sérülésből kifolyólag egyszer volt már javítva, az alábbi képen látható módon. Most a javítás mellett a nyak továbbrepedt a fej irányába, ami részben a három (akkoriban még elég pici) gyermekem nem túl kifinomult gitárjátékának is volt köszönhető. Úgy is mondhatnám, hogy nem éppen rendeltetésszerűen játszottak rajta.

Napi tipp: akadozó ajtók

Image2_3.jpg

Ha az ajtó túl feszes a vasalásnál, minden bizonnyal túl sok festék került rá. Kaparjuk le és fessük újra. Ha a keretnél feszes, a vasalásnál a fából a fölösleget egy vésővel távolítsuk el. Ha az ajtó karcolja a padlót nyitáskor és záráskor, csúsztassunk egy csiszolópapírt alá, így nyitogassuk néhányszor, amíg könnyen nem kezd járni. Ha valósággal rátapad a padlóra, emeljük le és annyit gyaluljunk le az aljából, amennyit szükséges.

Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek