Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

2030 - messze van még?

És hogy hogy jön ide ez az évszám? Magyarország csak épületállományának teljes körű, - tehát a családi házakra is kiterjedő - szigetelésével lesz képes teljesíteni az Európai Unió 2030-ra előirányzott energiahatékonysági célkitűzéseit. Bár nálunk még nincs, a környező országokban már van támogatás a családi házak szigetelésére.

Napi tipp: biztonság otthon

Image11.jpg

Ha törött üveggel kell munkát végeznünk, vegyünk fel vastag munkakesztyűt, zárt cipőt és napszemüveget vagy védőszemüveget, amely megvédi szemünket az üvegszilánkoktól.

Szétszedtem: CRT-monitor

A hagyományos katódsugárcsöves monitorok első generációi felelősek, hogy kortársaink nagy része szemüveget hord. Ormótlan méreteik, alacsony felbontás, a porkilövellés és enyhe gamma sugárzás jellemezte őket a kilencvenes években, de mi örültünk, hiszen a Junoszty tévé - mint monitor - után kitágította perspektívánkat a hatalmas felbontás és színek kavalkádja. Ma már olyan nosztalgiával gondolunk rá, mint a milliomos, ki régen egy tóban lakott.

crt15.jpg

Nem is kellenek szavak, nézzük egy galériában, mivel találkozunk, ha szétszedjük. A monitor működési elvéről itt olvashatnak.

LEGO-támaszték fúráshoz

Írtunk már itt a Furdancson a népszerű gyerekjáték alternatív felhasználási módjairól. Díszíthetünk vele, készíthetünk fali kulcstartót belőle, és még sorolhatnánk. Kedvenc amerikai lakossági barkácsoldalunkon leltünk egy ügyes megoldást arra az esetre, ha azt szeretnénk, hogy a függőlegesnek szánt furat valóban az legyen. Néhány építőkockát kell csak lenyúlni a gyerektől és már készíthetjük is a támasztékot.

Természetesen az ötlet nem rossz, de gyakorlati használhatóságával kapcsolatban vannak fenntartásaink. Már pusztán az egykezes fúrókezelés  rengeteg hibalehetőséget rejt magában. Pont a kis kütyü az, ami arra kényszerít bennünket, hogy egy kézzel tartsuk a fúrót. Valahogy labilisnak tűnik a rendszer, így a fotó alapján. A másik dolog, ami nem feltétlenül segíti munkánkat, az az acél és a műanyag találkozása. Ez ugyebár nem mondható surlódásmentesnek és nem nehéz kitalálni, hogy ezúttal a legó marad alul. Legalábbis ahogy mi látjuk, persze anélkül, hogy kipróbáltuk volna. Ha esetleg van tapsztalatotok, akkor kommenteljétek ide. Bővebben itt tájékozódhattok: http://www.instructables.com/id/How-To-Drill-Straight-Holes-with-a-Hand-Drill-Usin/

 Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.

Napi tipp: létrák használata

letra.jpg

Ellenőrizzük, hogy a létra szilárdan és biztonságosan áll-e. Elsősorban a kihúzható létrákat kell biztonságosan felállítani és rögzíteni. A létra legalább 1 m-rel érjen az alá a hely alá, ahol a munkát végezzük. Soha nem szabad a legfelső vagy az utolsó előtti fokra állni, mert itt könnyen elveszíthetjük az egyensúlyunkat.

Gyakorlat: Virágtámasz

A kiadó engedélyével részletekben közöljük Roland Leuschel "Hegesztés, forrasztás, lakatosmunkák" című könyvét. A gazdagon illusztrált kötet sallangmentes alapossággal, mégis olvasmányosan bemutatja az otthoni fémmegmunkáláshoz szükséges tudnivalókat. A műhely berendezése, biztonsági tudnivalók, megmunkálás szerszámai és menete, valamint a többi szükséges okosság után lépésről-lépésre bemutatja tucatnyi mintadarab elkészítését postaládától az ablakrácsig.

konyvborito.jpg

A könyvet teljes terjedelemben megrendelheti a Cser kiadó webáruházában.

Image9.jpg

A belső és külső falakon észlelt repedéseket (a fafalak is ide tartoznak) lehetőleg gyorsan ki kell javítani, mert huzatot, esetleg beázást is okozhatnak. Évente kb. kétszer ellenőrizzük, hogy az ereszcsatornákban akadálytalanul folyik-e a víz.

A próbalámpán túl is van élet. Néha szükségünk lehet a van áram - nincs áram értéknél pontosabb mérésekre a ház körül. Bemutatom az alapméréseket frissen beszerzett multiméteremmel, mellyel igen elégedett vagyok.

Image20.jpg

Egy fontos figyelmeztetéssel kezdem. Legyen óvatos 25 V-nál nagyobb váltakozó- illetve 35 V-nál nagyobb egyenfeszültségeknél, mert már ilyen feszültségnél is veszélyes lehet a vezető megérintése.

Napi tipp: festmények kezelése

Image7.jpg

Ne tegyük ki festményeinket közvetlenül a napfénynek, de a túl sok mesterséges fény is káros lehet. Ne akasszunk festményt a fűtőtest fölé vagy olyan falra, amelyben a fűtés csövei húzódnak. A nehéz és nagy képkeretet alulról támasszuk alá, nehogy sarkai a súlytól szétváljanak. Esetleg úgy akasszuk fel a képet, hogy a keret egy lécre, polcra vagy bútorra nehezedjen, vagy támasszuk alá alulról kis falábakkal.

A hét műtárgya: a polírkorong

Polírozásról már írtunk több alkalommal is itt a blogon, azonban a tegnapi posztunk kapcsán talán nem árt újra körbejárni a polírozás témakörét.

A polírozás gyakorlatilag egy (finom-) csiszolási művelet. Célja a különböző anyagok (járművek, alkatrészek, háztartási- vagy épp antik tárgyak) fényesítése. Ugyanígy a polírozás egy fajtája a politúrozott bútorok vagy épp a márványpadlók fényesítése is. Eszköze a polírozó paszta, ami egy emulgálószerbe, pasztába homogénen bedolgozott csiszolószemcséket tartalmazó anyag. Ez a paszta a munkadarab és egy segédeszköz - a polírkorong - között elhelyezve, csiszolás jellegű folyamatban a felület egyenetlenségének megszüntetésével éri el a kívánt simaságot és fényességet.

Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek