Napi tipp: szekrények és polcok
2014.11.04. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Az anyag teherbíró képessége: A fa, a műanyagok és a fémek teherbírásuk szempontjából igen eltérőek. Döntésünknél mérlegeljük a bútor önsúlyát ill. teherbíró képességét. A nyitott polcokon igen jól mutatnak a növények, virágok. Ügyeljünk azonban arra, hogy esetleges vízfoltok ne okozzanak jóvátehetetlen károkat a felületen. Végül nem mindegy, hogy átmeneti időre rendezkedünk-e be egy lakásban, és a beépített bútorokat költözés kor magunkkal akarjuk-e vinni, vagy hosszabb ideig maradunk egy helyben.
Napi tipp: régi bútorok megóvása
2014.11.03. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Nedvesség
A víz párolgásakor vagy nedvesség keletkezésekor penész képződhet, a bútorok megvetemednek, a sima felületek felpúposodnak, a textil dohosodik. Ezért emberek és tárgyak számára egyaránt fontos a helyiség jó szellőzése. Ne állítsuk a bútorokat puszta kőre, égetett téglára vagy közvetlenül az épület külső fala mellé, mert ezek hidegek lehetnek, s gyakran nedvesek is. Nedves falnak se támasszuk őket. Néha elég, ha a bútor és a fal közé kartonpapírt vagy hungarocellt helyezünk.
Napi tipp: mit, hol tároljunk?
2014.10.31. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Hálószoba
Ha nincs elég helyünk a szekrényajtók kinyitásához, a fali szekrények elé függönyt is akaszthatunk. Helytakarékos megoldás a tolóajtó is. Mielőtt ágyat vásárolunk, gondoljuk meg, nem akarjuk-e az alatta levő helyet is kihasználni. Akkor ugyanis olyan típust kell választanunk, amelynek nincs ágyneműtartója. Megfelelő felső elemmel szekrényünket egészen a mennyezetig megtoldhatjuk, de a szekrény tetején is tárolhatunk dolgokat, a mennyezetre erősített függöny mögé rejtve. Ezt a megoldást azonban csak kevésbé kényes tárgyak esetében ajánljuk.
Napi tipp: mit, hol tároljunk?
2014.10.29. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
A különböző kosarak, dobozok, és faládák igen alkalmasak játékok tárolására. Vigyázzunk azonban, hogy az anyag ne legyen szálkás! Ha nincs pincénk vagy tárolóhelyiségünk (kamránk), nyugodtan tarthatjuk az ágy alatt a szörfdeszkákat télen, a síléceket pedig nyáron. A konyhában, dolgozószobában vagy gyerekszobában vékony parafatáblát akaszthatunk a falra jegyzetlapok, feljegyzések számára.
Napi tipp: milyen hatást érhetünk el különböző lámpákkal?
2014.10.28. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Bár a beépített reflektoros lámpák beszerzése költségesebb, használatuk takarékosabb, mivel nem kell hozzájuk reflektorégő. A villanykapcsolót mindig a helyiség bejárata mellé kell elhelyezni, hogy belépéskor könnyen elérhető legyen. Ha a világítótest több tagból áll, mindegyikhez szereltessünk fel külön kapcsolót vagy esetleg kettős kapcsolót.
Napi tipp: hogyan szereljük fel a polcokat?
2014.10.27. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Minél nagyobb a súly és/vagy minél vékonyabb a polc, annál közelebb kell lenniük egymáshoz a rögzítési pontoknak.
Napi tipp: függő világítótestek
2014.10.22. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Fő fényforrásként és munkahelyi megvilágításra egyaránt használhatjuk őket. Fővilágításként célszerű magasan a falra vagy a mennyezetre szerelni. Munkahelyi megvilágításhoz használjunk asztali vagy állólámpát, s fénysugarát lefelé irányítsuk.
Napi tipp: polcokról még több
2014.10.21. 15:14 | Tákolmányi 0 Komment
Könyvespolcot csak olyan fal mellé állítsunk, amely száraz és nem melegszik át, máskülönben a könyvek állaga idővel romlik.
Napi tipp: a szekrénybelső helyes berendezése
2014.10.20. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Minél gondosabban tervezzük meg egy szekrény beosztását, annál több fér bele. A felső polc nyáron a téli, télen a nyári ruhák tárolására szolgál.
Napi tipp: PVC-burkolók
2014.10.16. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
A PVC padlóburkolókat 2-3 napig hagyjuk állni abban a helyiségben, ahová fel akarjuk rakni, hogy felmelegedjen a szoba hőmérsékletére. Először csak tekerjük szét, a falak mentén hagyjunk rá 10 cm-t, hogy korrigálni tudjuk, ha nyúlik vagy gyűrődik. Felragasztásához a gyárilag előírt ragasztót használjuk.
Utolsó kommentek