Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ott fejeztük be a múlt héten, hogy gyakorlatilag majdnem mindent tudunk már a körfűrészekről. Remek. Azonban a körfűrész mint gép félkarú óriás a kiegészítők, és elsősorban a fűrészlap nélkül.

A hét műtárgya: a körfűrész

A körfűrész ötlete az 1920-as évek elején, egy ültetvényen dolgozó embereket figyelő férfi, Edmond Michel fejében született meg. Látta, hogy mennyivel egyszerűbb lenne a munkásoknak egy hordozható, gépesített vágószerszám, ezért tervezett egy olyan eszközt, amin egy 15 centis fűrészlap mozgott - a motor egy elektromos mixerből származott. Így született meg az első elektromos kézifűrész.

További fejlesztések következtek, majd rövid idő alatt eljutottak ide:

A hét műtárgya: vödör

Mire jó a vödör, azon kívül, hogy belerakunk 6 5 4 kilogramm narancsot?

A legtöbb háztartásban van felmosóvödör:

muanyagvodor.jpg

A hét műtárgya: a tükör

A tükrök kivitelük alapján három csoportba sorolhatóak.

homoru-tukor.jpg

Kép: Sulinet

Az egyenes tükrök - mint például az előszoba-, vagy hálószobatükör - egy az egyben visszaadják a képet. Ezeket használjuk öltözködésnél:

falitukor.jpg

A hét műtárgya: a rugó

Ez a helyzet:

Van élet a technokol rapidon túl.

Ez a szerszám egy dolgot tud, de azt nagyon: ragasztani. Gyerekjáték használni, a cső egyik végén bedugjuk a ragasztórudat, meghúzzuk a ravaszt, és a másik végén pedig kijön a megolvadt, folyékony ragasztó. A ragasztó a lehűlés után megszilárdul, és a megfelelően zsírtalanított felületen stabil kötést biztosít.

image001.jpg

Beiersdorf AG? Ismerős valakinek? Nekem nem volt az, a feleségem viszont egyből rávágta, hogy Nivea. A XIX. század végén Oscar Troplowitz gyógyszerész irányításával nőtt nagyra ez a cég, van pár ma is ismert név, amit nekik köszönhetünk:

image003.jpg

Mr. Furdancs mereven elzárkózott attól, hogy a testápoló krémekről írjak ezen a héten, úgyhogy maradunk a ragasztószalagoknál.

A lakatok lényege, hogy minél kevesebb embernek legyen hozzá kulcsa. Van viszont olyan zár, aminél a cél az, hogy könnyen lehessen sok embernek kulcsa hozzá.

Ilyenek például a kapcsolószekrények.

Egy karbantartó cég felügyelete alatt rengeteg, akár több száz ilyen szekrény lehet. Ha egyedi kulccsal záródna mind, akkor - mivel nyilvánvalóan szerelőből is jónéhány áll a cég alkalmazásában - erős logisztikai problémát jelentene az, hogy az aktuális feladatra kirendelt szerelő hozzájusson a kulcshoz. Mivel valamivel mégiscsak zárni kell ezeket az ajtókat, kitalálták az univerzális kulcsokat:

A jel:

A hét műtárgya: a csapszegvágó

Ezzel lopják a bicikliket és a laptopokat, de ezzel nyit utat a tűzoltó is.

Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek