Új padlóburkolat a konyhába
2015.01.05. 05:00 | Tákolmányi 0 Komment
Hideg van mostanában, ezért frappáns ötlettel hidegburkolási gyorstalpalót indítunk Erich H. Heimann "Hidegburkolás lépésről-lépésre" című könyve felhasználásával. A kötet anyagismerettől a gyakorlati kivitelezésig végigvezeti olvasóját a hagyományos és modernebb burkolási technikákon, mint például a hálóra ragasztott greslap. Néhány részen keresztül a gyakorlati kivitelezés fejezeteiből szemezgetünk.
Anyagszükséglet: Fényes greslap (hálóra ragasztott közepes mozaik), elszórtan elhelyezett dekorcsempék, por alakú ragasztó, diszperziós ragasztó, epoxiragasztó, szürke fugázóhabarcs, szilikon fugázómassza, mosogatószer.
Konyhákban, ahol a higiéniának nagy jelentősége van, továbbá naponta dolgozunk vízzel, zsírral és sok más anyaggal, könnyen tisztán tartható falakra, padlóra és munkafelületekre van szükség. A padlóhoz a IV. kopásállóságú padlólapot válasszunk. Kis konyhákban a padló jobban igénybe van véve, hiszen minden munkát igen szűk térbe beszorítva kell elvégezni. A konyhapadlók nap mint nap elkerülhetetlenül vizesek, ezzel együtt pedig csúszósak lesznek. Ebből a szempontból a kisebb formátumú burkolólapok előnyösebbek, mert a több fuga miatt kevésbé csúszós a felület.
Kis konyhákhoz és saját kezű munkához ideálisak a hálóra ragasztott közepes formátumú lapok, amelyek 5×5, 7,5×10 és 10×10 cm méretekben kaphatók. Az aránylag kis formátumok a kis felületeket nagyobbnak mutatják. A 300×500 mm méretű táblákban hálóra ragasztott panelekkel a lerakás gyorsan megy, egyben az egyenletes fugaképet megoldja a következő tábla pontos elhelyezése. Ezek a formátumok nedvesen is viszonylag csúszásmentesek.
A hálóra ragasztott és így könnyen kezelhető táblákat a látómezőbe eső részen beállítjuk, majd leragasztjuk. A ragasztót előzőleg vízzel felhasználásra alkalmas állagúra kell bekeverni.
A munkalapok és a falra függesztett szekrények közti falfelületeket szintén mázas, 10×10 cm méretű mozaikkal burkoljuk. A hamuszürke falszegélyek jól mutatnak, és kellemes összhangot teremtenek a konyhaberendezés világos színeivel. A csempéket diszperziós ragasztóval, vékonyágyazatú technikával ragasztjuk fel. A burkolat szélére kerülő, méretre vágott darabokat a teljes burkolat elkészülte után illesztjük be.
Fugázzuk ki a csempézett munkalapot. A kétkomponensű ragasztó mint fugázóanyag, nem kényes a zsíros szennyeződésekre, és tömör fugákat hoz létre.
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek