Napi tipp: túlfolyás
2014.12.23. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Amennyiben a WC-öblítő túlfolyását észleljük, a víz folyását a zárószelep zárásával vagy az úszó felemelésével (jobbra fent) állítsuk le. Ezzel időt nyerünk, amíg a hiba okát megtaláljuk. Meg kell vizsgálni az úszószelepet, esetleg a szelepbetétet ki kell cserélni. Az állócsavarral kell az öblítőszekrény megfelelő töltési magasságát beállítani. Ha a WC-tartály túlfolyik, támasszuk alá az úszókart egy faléccel vagy egy ruhafogassal, hogy a szelep zárjon.
Ha az úszó sértetlen, előfordulhat, hogy az úszókat rosszul szerelték fel és az úszó túl magasan van, ezért az úszószelep nem zár. Csere alkalmával ügyeljünk a helyes szerelésre és az úszó szabad mozgására. Ellenőrizzük az úszószelep tömítését, mivel ez akkor csepeg, ha a tömítés elkopott. Csere alkalmával zárjuk el a vizet, a szelepről vegyük le a tartórudat, és cseréljük ki a tömítést.
Mi a teendő, ha a mosó/mosogatógép túlfolyik?
Ha a mosó- vagy mosogatógépből kifolyó víz a mosogatóban vagy a mosdóban túlfolyik, csupán arról lehet szó, hogy elfelejtettük a dugót kihúzni. Ha a mosógép túlsók vizet szivattyúz be, akkor a programkapcsolót állítsuk szivattyúzásra és ürítsük ki a gépet. Hívjunk szerelőt, aki megállapítja, hogy a vízbeszívás miért nem áll le a program szerint.
A túlfolyt vizet felmosóronggyal vagy törölközővel itassuk fel. Ha a túlfolyást nem megfelelő mosópor okozta, végezzük el a mosás különböző fázisait, hogy a mosópor kiürüljön. Vigyázzunk, hogy az illető géphez mindig megfelelő mosóport és a helyes mennyiséget használjuk. A szűrők tisztítása után a szűrőket mindig gondosan tegyük vissza a helyére. Ha a felsorolt okok egyike sem áll fenn, hívjunk szerelőt.
© Nagy háztartáskönyv
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek