Számítógépek takarítása
2013.10.23. 08:28 | nos 0 Komment
Az asztali számítógépek ugyan dobozba zárt szerkezetek, ám ennek ellenére porosodnak, ami fokozatosan rontja az elektronikus egységek hűtését. A por ugyanis elég jó hőszigetelő, a különféle hűtőbordákra rakódva gátolják a hőre érzékeny alkatrészek hatékony működését. Szélsőséges esetben még automatikusan le is kapcsolhatják a gépet. Ezt pedig jobb elkerülni, ezért a kitakarítását legalább egy évente ajánlatos elvégezni.
Számítógépes egeret igazi egérből
2013.03.27. 12:24 | MrFurdancs 0 Komment
Előre szólok, hogy a mai poszt nagyon beteg témát boncolgat. Szó szerint!
Felhívom gyengébb idegzetű olvasóink figyelmét, hogy óvatosan kattintgassanak, valamint ezúton határolódunk el minden állatkínzásra irányuló tevékenységtől.
Olyan linket találtam az egyik kedvenc "csináld magad" oldalamon, amin napokig gondolkodtam. Főleg azon, hogy bemutassam-e nektek. Végül úgy döntöttem, hogy lesz ami lesz, hadd menjen. Nagymamám, Lujzi néni (egyébként Alojzia) annak idején nem értette, hogy egy darab műanyagot miért hívnak egérnek. Aztán családilag elmagyaráztuk neki, hogy azért, mert a számítógép ezen beviteli eszköze leginkább egy egérre hasonlít. Szerinte persze nem, de annyira nem is érdekelte a dolog, hogy mint a család "matriarchája" tovább foglalkozzon vele. Nos valószínű, hogy az alábbi képen látható egérrel Lujzi mama is könnyebben megbarátkozna. Igen, ez egy igazi egérből készült számítógépes egér. A leírás szerint, egy már eleve elpusztult egeret használt a bizarr alkotás készítője. Nehéz elképzelni, de a szerkezet működik. Hozzávalók: egy darab preparált egér és egy kisebb méretű számítógépes egér. Mindkettőt szét kell szerelni, utána csak bele kell tenni egyikét a másikába. Ha bírjátok az ilyesmit, akkor IDE kattintsatok. Ha nem, akkor nézegessetek fura gitárokat.
Utolsó kommentek