Napi tipp: Bánjunk óvatosan bútorainkkal!
2014.11.05. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Egy antik bútor súlyának egyenletesen kell a lábakon eloszlania. A hosszabb időn át helytelenül felállított bútor megvetemedhet, s ezen később már nehéz segíteni. Néha nem is lehet. Ha nem egyenes a padló, helyezzünk haladéktalanul éket a bútor lába alá, hogy kiegyenlítsük. Régi bútorainkat évente legalább egyszer vizsgáljuk át, akár használjuk őket akár nem. Legegyszerűbb, ha ezt összekötjük a bútor fényezésével.
A régi bútorokat nem szabad túlterhelni, mert a zsanérok könnyen kilazulnak. Különösen a fiókok esnek könnyen szét, ha túl sok mindent tartunk bennük. Könnyebben csúsznak a fiókok, ha csúszófelületüket rendszeresen bekenjük száraz szappannal. Tegyünk félre mindent, ami régi bútorainkról leesik. A kisebb javításokat néha magunk is elvégezhetjük. Értékes bútoraink komolyabb javítását, felújítását azonban jobb szakemberre bízni.
Régi székeinkre sose húzzunk új huzatot a régi fölé, mert ezáltal az ülés túl nagy lesz, s ha benyomódik, egyúttal esetleg a keret is összetörik. Ha egy fiók szorul, húzzuk ki óvatosan, s kenjük be gyertyaviasszal vagy szappannal csúszófelületét, esetleg szórjunk rá hintőport. Fából készült szekrény fémrészeit csak a fával együtt, ugyanazzal a szerrel fényesítsük. Semmi esetre se használjunk fémtisztító szert, mert attól a fém túl világos lesz, vagy az elkenődött vegyszer fehér foltot hagy a fán. Sose írjunk sima fafelületen alátét nélkül, megmunkálásához ne használjunk éles szerszámot, s ne lépjünk cipővel a bútorokra.
© Nagy háztartáskönyv
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek