AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 12. 03.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 03.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 03.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 03.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 12. 03.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Napi tipp: felhúzós órák

Image8_4.jpg

A felhúzós óra egyszerű „gép" a következő fő alkatrészekkel: Motor: az óraszerkezet hajtóerejét szolgáltatja; régi óráknál ez egy súly vagy rugó. Mutatók: az órával mért idő pontos leolvasását teszik lehetővé (a számokkal ellátott számlapon). Járásszabályozó: az egyenletes meghajtást biztosítja. Ingából vagy billegő-kerékből áll. Gátszerkezet: a járásszabályozó mozgását viszi át az óraszerkezetre. A mutatókat mindig csak az óra járásának megfelelően (jobbra) mozdítsuk el.

Felhúzásnál vigyázzunk, nehogy az órát túlhúzzuk. Minden régi órának van saját felhúzókulcsa. Az óra felhúzása váljék rendszeres szokásunkká, hogy a régi óramű megterhelése egyenletes legyen. Ez mind a mechanikus, mind pedig a régi zsebórákra érvényes. Hogyan igazítsuk utána régi óránkat? A mutatót csak az óramutató járásának irányába mozdítsuk el. Várjuk meg, amit üt az óra. Ezt ismételjük mindaddig, amíg az ütések száma meg nem egyezik az óra által mutatott idővel.

A régi karórákat és állóórákat vigyük inkább óráshoz, aki kitisztítja és rendbe hozza őket. A modern karórákat és órákat egyre inkább kicserélik, ha elromlanak; a szakszerű javítás manapság már túl drága. A régi órák tokján keletkezett repedéseket lehetőleg tömjük be, hogy ne juthasson be rajtuk por, ami az óra szerkezetét megállítja. Ha az ingaóra súlyai még húron függenek, célszerű a húrokat láncra kicserélni. A húr könnyen foszlik s ez tartós veszélyt jelent a szerkezetre.

© Nagy háztartáskönyv



    Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.

 



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek