AJÁNLÓ
 
14:00
2015. 01. 13.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2015. 01. 13.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2015. 01. 13.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2015. 01. 13.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2015. 01. 13.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Napi tipp: fűtésköltségek

fzt.jpg

A fűtési költségek a háztartásra szánt pénz tetemes részét emésztik fel. Ezért megéri, ha időről időre átgondoljuk, milyen energiatakarékossági módszereket vezethetünk be. Az ipar mindig újabb és újabb kínálattal jelentkezik.

Egyszeri szereléssel a központi fűtés általában olcsóbb, mint a számos egyedi fűtőkészülék. Évente egyszer ellenőriztessük a rendszert. Ha valamelyik fűtőtest nem melegszik fel, amíg a többi forró, légteleníteni kell. Ha a rendszer fűtési teljesítménye nem kielégítő, a fűtésszerelő vizsgálja felül az egész központi fűtési rendszert.

A fűtőtestek mögé elsősorban a külső falakra ragasszunk alumíniumfóliát, ezáltal a hő visszaverődik és nem tud a falakon át a szabadba távozni. Ha a fűtőtesteket az ablakok alá szereltük, helyezzünk föléjük deszkát vagy márványlapot, hogy a hőt a szoba belsejébe tereljék. A fűtőtestek elé ne akasszunk függönyt, mert visszatartja a meleget. A függönyöket szabjuk olyan rövidre, hogy éppen a fűtőtestig érjenek.

Naponta ellenőrizzük a hőmérséklet beállítását, hisz az időjárás is naponta változik. A legjobb a külső hőmérséklet által vezérelt automata termosztát, amely nappali és éjjeli üzemmódra is állítható.

Víztartályok és csövek
Nagyon fontos, hogy a csöveket, a bojlert és a kiegyenlítő tartályokat is megfelelően szigeteljük azért, hogy csökkentsük a fűtési költségeket és ne álljon fenn a befagyás veszélye, ha télen kikapcsoljuk a fűtést. A víztartály alá nem kell szigetelőanyagot tennünk, mivel a felszálló meleg levegő télen meggátolja a befagyást.


© Nagy háztartáskönyv

 

Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.

 



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek