Napi tipp: külső ajtók-ablakok szigetelése
2015.01.07. 14:00 | Tákolmányi 0 Komment
Külső ajtókhoz csak vízálló szigetelőanyagot használjunk. Léghuzatot okozhatnak a „macska-ajtók" is. Szereljünk a kijáratra mágnessel záródó ajtót. A macska számára semmiképpen sem kell mindig egy ajtót nyitva hagyni. Próbáljuk meg macskánkat télen „macska-alomra" szoktatni. Ha az ajtók felső pereme nem zár tökéletesen, ne szigeteljük le, mert az nem okoz huzatot, viszont szellőzteti a lakást.
Ablak- és ajtókeretek szigetelése
Ha a rések keskenyek, ragasszunk öntapadó szigetelőszalagot az ablakok és ajtók keretére. Ez a megoldás olcsó és egyszerű, de kétévente ki kell cserélni a szigetelést. Ha nagyobbak a hézagok, használjunk gumi vagy filc szigetelőszalagot. Amikor az ablakot vagy ajtót becsukjuk, a gumiszalag összenyomódik és zárja a rést.
Belső ajtók
Ha az ajtó nem ér a padlóig és „húz", tegyünk az alsó peremére gumi- vagy szőrszálakból álló csíkszigetelést. Ezek az anyagok nem sértik a padlót. Az ajtó szigetelésére készíthetünk egy zsákot. Vágjunk le egy régi kabát- vagy pulóverujjat és tömjük ki, hogy jó nehéz legyen. Tegyük a lakásajtó elé. Nagyon hatékony védekezés a beáramló hideg levegő ellen.
A levélbedobó rést is szigeteljük. A levélbedobó nyílás belső felére szereljünk pontosan illeszkedő csappantyút, hogy csak befelé, és csak akkor nyíljon, ha valamit bedobnak. A levéibedobó nyílásra belülről tegyünk még egy zárólemezt, hogy teljesen megszüntessük a légáramlást.
A huzat ellen akasszunk vastag függönyt a ház bejárati ajtaja elé.
A szigetelőszalag felragasztása.
A szigetelőszalag hátoldaláról húzzuk le a védőpapírt és a ragasztózott oldalával helyezzük a keret szélére. A ragasztós felületek nem mindig tapadnak tökéletesen. Ezért ha szükséges, apró szöggel is rögzítsük a szigetelőszalagot.
© Nagy háztartáskönyv
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek