AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 11. 14.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 14.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 14.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 14.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 14.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Image6_1.jpg

A régi bútorok érzékenyek, a lehető legkevesebbet mozgassuk őket. Soha ne emeljünk meg nehéz bútort egyedül, még akkor se, ha kicsi. Ez a bútornak is, nekünk is árt. Mielőtt a bútort megmozdítjuk, távolítsuk el a fiókokat és egyéb mozgatható részeket, nehogy kiessenek. A bútor ajtaját csukjuk be. Amennyiben nem zárható, rögzítsük ragasztószalaggal. Ha az ajtó nem akar csukva maradni, rögzítsük a sarkait ragasztószalaggal, majd kössük körül a bútort spárgával.

Nem szabad a bútorokat hátsó lábaikra támasztani vagy azokon elfordítani anélkül, hogy közben meg ne emelnénk - ugyanis a bútorlábak kitörhetnek. Először emeljük meg a bútort, azután mozgassuk. A székeket és kisebb ülőbútorokat legjobb a lábuknál megfogni. A márvány vagy üveg asztallapokat emeljük meg és vigyük függőleges helyzetben tartva. Vízszintes helyzetben ugyanis önsúlyuktól eltörhetnek.

Antik bútorok raktározása
Amennyiben bútoraink raktározása elkerülhetetlen, ügyeljünk arra, hogy a helyiség jól szellőzzön, tiszta és száraz legyen, mert különösen a régi fa hajlamos a penészedésre, korhadásra, könnyen beleesik a szú. Értékes darabjainkat ne tároljuk nedves pincében, ott ugyanis a fa megvetemedhet és megpenészedhet. Később az ilyen károk egyáltalán nem vagy csak igen nagy költségek árán hozhatók helyre.

A raktáron álló bútorokat takarjuk le, így egyaránt védjük a fénytől és a portól. A takaró lehetőleg könnyű pamutanyagból legyen. Ha külön huzatot varrunk a bútor számára, készítsük un. francia varrással, máskülönben az eldolgozatlan szálak beleakadhatnak a kárpitba, furnérba vagy fémveretekbe és kárt okozhatnak. A huzatot évente legalább egyszer mossuk ki. Levételkor vigyázzunk, nehogy megsértsük a bútort. Az értékesebb darabokat ne akarjuk magunk javítani.

© Nagy háztartáskönyv


  Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek