AJÁNLÓ
 
14:00
2014. 11. 28.
A törött nádat a törés helyén kontaktragasztóval összeragaszthatjuk. Kosarakon és...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 28.
Hogyan tüntessük el a fa apró mélyedéseit, horpadásait? A felületi bevonatot távolítsuk...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 28.
A csavarok időnként meglazulnak és olyan nagy lyukat vájnak a fába, hogy már egyáltalán...
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 28.
Ha a mozgó lábat szárnyas anyával rögzítették, legtöbbször elég, ha ezt ismét meghúzzuk....
A bejegyzés folyatódik
 
14:00
2014. 11. 28.
Facsavarok: A csavarokat húzzuk meg vagy szükség esetén cseréljük ki. Ha laza az illesztés,...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Image3_3.jpg

A szivárgó csővezetékek hosszú távon . komoly károkat okozhatnak, még akkor is, ha csak egy kis lyukról van szó. A víz a fában nedves korhadást okoz, ezenkívül, ha az elektromos vezetékek vizesek lesznek, fennáll az áramütés veszélye. Ha saját magunk nem tudjuk a bajt elhárítani, hívjunk szerelőt.

Mindig zárjuk el a csapokat. Bár a csöpögő csap nem jelent veszélyforrást, ne pazaroljuk a vizet. Ha a melegvizes csap csöpög, egyúttal energiát és pénzt pocsékolunk. Ezért a javítást lehetőleg gyorsan végezzük el.

Csepegő vízcsapok
Ha egy vízcsap csepeg, akkor leggyakrabban új tömítésre van szükség. Kivételt képeznek azok a csapok, ahol a tömítés kerámiából készült. Ha egy ilyen csap csepeg, akkor homok vagy ehhez hasonló került a tömítőgyűrűk közé, és ezt csak szakember tudja megjavítani. Tartsunk otthon különböző méretű tömítőgyűrűket, mivel a háztartásban általában különböző vízcsapok vannak. Szükség esetén méretre szabhatjuk a tömítést, ha éppen nincs kéznél a megfelelő méret. Néha az is segít, ha a régi tömítést megfordítjuk. Ha a vízcsapban megsérült a szigetelő (tömítő) felület, már csak az segít, ha a teljes csapot kicseréljük.

A tömítés kicserélése előtt zárjuk el a főcsapot vagy az adott vízvezetékrész csapját, majd nyissuk ki a vízcsapot és hagyjuk, hogy a víz kifolyjon belőle. Vegyük le a zárósapkát, hogy hozzáférjünk a szelep felső részét tartó hatlapú csavarhoz. A hatlapú csavart lehetőleg csavarkulccsal vegyük le, és ha szorul, öntsünk rá meleg vizet. A szelepanyát az óramutató járásával ellentétes irányban csavarjuk le. Ezután vegyük ki a tömítéseket és tegyünk újakat a helyükre. Az alkatrészeket fordított sorrendben szereljük vissza, majd nyissuk meg a főcsapot és addig várjunk, míg a víz folyni nem kezd, nehogy a csőben vízbuborék keletkezzen.


© Nagy háztartáskönyv

   Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.



Kövess a Facebookon

Hirdetés

Furdancs

blogavatar

Ez az oldal azoknak szól, akiket érdekel, hogyan működnek a minket körülvevő dolgok. Azoknak, akik tudják mire valók a szerszámok, vagy legalábbis szeretnék megtanulni. Azoknak, akik úgy gondolják, az emberré válás fontos alkotóeleme hogy magunk oldjuk meg a felmerülő problémákat. Mottónk: Nem azért másztunk le a fáról, hogy a fotelben ülve várjuk a szerelőt...

Hirdetés

Szeretjük

szineslogo.png
Kapanyel.png

Hirdetés

Feedek

Reblog

Utolsó kommentek