A rugalmas szigetelés
2014.03.26. 05:00 | Thoreau 0 Komment
(X) Aki sokat néz amerikai filmeket, tapasztalhatta már, hogy arrafelé mi mindenből építenek házakat. Teljesen általánosak a különböző könnyűszerkezetes építési módok, fa- és OSB lemezektől a különböző acél- vagy épp alumínium lemezekig bezárólag. Ennek arrafelé sokszor nem takarékossági okai vannak, hanem a praktikum, az egyszerűbb belső kialakítás, vagy épp a gyorsabb építés miatt választják ezeket az anyagokat.
Európának ezen a keleti felén, ahol kis országunk található a nagybetűs HÁZ azonban még mindig téglából épült épületet jelent. Vannak persze könnyűszerkezetes megoldások is, azonban ezek szinte minden esetben mint olcsóbb alternatíva kerülnek a képbe.
A nagyméretű üzemcsarnokok, a most divatos ipari-kereskedelmi övezetekben található áruházak és raktárak azonban már nálunk is kivétel nélkül ilyen acélszerkezetű, lemez borítású épületek.
Ezek az épületek is meg kell feleljenek a mai energetikai elvárásoknak, és miután a vékony fémlemez amiből a falaik állnak gyakorlatilag nem rendelkezik hőszigetelő hatással, az ásványgyapot hőszigetelésre hárul minden ilyen feladat. Nyilvánvaló, hogy egy ilyen méretű acélcsarnok szigeteléséhez nem kevés anyagra van szükség, a szállítás, raktározás, feldolgozás/beépítés mind komoly tétel a költségvetésben. De a fejlesztés persze itt sem áll meg, folyamatosan jelennek meg az egyre újabb anyagok.
Ezen szigetelések egyik legmodernebb tagja a Knauf Insulation Ecose Fact Plus szigetelése. Az FCB 039 névre hallgató szigetelés minimum 120 mm vastag táblákban kerül beépítésre, fontos tulajdonsága a megszokottnál jóval alacsonyabb súly és a zsugorított csomagolás, miáltal könnyebb szállítani és raktározni. Az anyag meglehetősen rugalmas is, így az általában kazettás rendszerű falszerkezetbe probléma mentesen beilleszthető.
Ennyit számít a zsugorított csomagolás... egy nagyobb munkánál több teherautó-fuvar megspórolható, és az sem közömbös, hogy az alacsony súly miatt akár egy kézzel is felemelhető egy csomag. Ez nyilván fontos szempont, ha a magasba kell feljuttatni a szigetelést tartalmazó csomagokat.
Ez a rugalmasság ráadásul tartósan meg is marad, egy ilyen Fact Plus szigetelés táblát törésmentesen félbe lehet hajtani. Ezeknek a szigetelőanyagoknak ráadásul rendkívül jó a súrlódási-illeszkedése, tehát a beépített szigetelések nem csúsznak el idővel, nem esnek össze.
Bár első olvasatra ez a szigetelőanyag nem a magánvásárlók számára készült terméknek tűnik, de ha rendelkezünk szigeteletlen melléképülettel, netán gazdálkodóként van olyan raktárunk, amit szeretnénk gyorsan és költséghatékonyan hőszigetelni, mindenképp érdemes megnézni a Knauf Fact Plus rendszereit is. A rendszer tartalmaz olyan termékeket is, amelyek a tetőterek, padlásterek szigetelésénél használhatóak. A Fact Plus rendszer további különleges tulajdonságait - van még pár! - erre a linkre kattintva lehet megtekinteni. A magánfelhasználók számára különösen előnyös lehet a termék könnyű vághatósága, a rendkívül csekély porképződés, a nagyon jó akusztikus csillapítás, és persze a rugalmasság is jól jöhet, különösen ha a tetőterekben bizony előforduló nehezen hozzáférhető zugokat is megfelelően akarjuk kitölteni szigetelőanyaggal.
Nem mellékes talán az sem, hogy a Fact Plus szigetelés kőolaj alapú kötőanyagok helyett természetes bázisú kötőanyagot tartalmaz, és gyártása során sem használnak formaldehid és fenol vegyületeket. A FactPlus megfelel az Európában a lehető legmagasabbnak számító „Indoor Air Quality” (Beltéri levegőminőség) szabványnak.
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek