A hét műtárgya: a kerítésfogó
2014.02.20. 05:00 | Tarrasque 2 Komment
Mije van a farmernek? Földje. Mi van a föld körül? Kerítés. Úgyhogy akár farmer fogónak is hívhatjuk. Hívják is, ha ilyenre van szükségünk, ezen a néven is érdemes keresni.
A drótkerítés építése papíron nagyon egyszerű: oszlopokat ásunk/betonozunk a földbe, vezetődrótokat húzunk ki közéjük (3-at vagy 4-et), majd a dróthálót kötöződrótokkal rögzítjük a vezetődrótokhoz és szegecsekkel az oszlopokhoz. Mindeközben szükség lesz drótok hajlítására, vágására, szegecsek kalapálására és kihúzására.
Erre jó a kerítésfogó:
A fej tompa, recézett oldala való a szögek, U-szögek bekalapására (bár keményebb oszlop esetén ehhez érdemes rendes, nehézfejű kalapácsot használni). A másik oldalon van egy hegyes, csőrszerű nyúlvány, ezzel lehet benyúlni az U-szögek alá, és kihúzni őket.
A fej közepén található maga a fogó: ezzel lehet erősen megszorítani, majd kötözni vagy húzni a drótot. Érdemes megfigyelni a fej felső részének íves kialakítását. A fogó egyúttal szögkihúzóként is használható, a támasztékot ez az ív adja, hasonlóan a feszítővashoz.
A fej oldalán található nyílás szolgál a vágásra, a kötöződrótot és a kerítésdrótot egyaránt vágja.
Dróthúzásnál nagy erőt kell kifejteni, emiatt fontos, hogy a nyél jól tapadjon, a munka természetéből fakadóan védőkesztyűben is.
Természetesen minden részfeladatra hatékonyabb egy célszerszám: egy kalapáccsal jobban lehet kalapálni, vagy egy speciális drótvágó fogóval jobban lehet vágni, mint a kerítés fogóval. A legtöbb esetben viszont egy ilyen szerszám elegendő ahhoz, hogy elvégezzük a munkát (főleg, ha csak javításról és nem telepítésről van szó).
Képek: autonopedia.org www.iknifecollector.com www.conservationgroups.org.uk, pineknotfarmandlab.com
A hét műtárgyait a Netszerszámtól kunyizzuk |
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.
Utolsó kommentek